اختصاصی: نمایشگاهی با الهام از "ای‌بی‌سی آفریقا"


نمایشگاه گروهی هنرمندان نقاش با الهام از فیلم مستند ای‌بی‌سی آفریقا با عنوان روی دیگر پنجره، به یاد عباس کیارستمی در گالری دارگون برگزار می‌شود.
آرش رئیسیان، مستندساز و مدیر گالری دارگون در یادداشتی درباره این نمایشگاه نوشته است: «عباس کیارستمی برای من همچون بسیاری دیگر از دوستدارانش؛ منشا تفکر به معانی عمیق زندگی از راه توجه به ساده‌ترین پدیده‌های پیرامون است. کیارستمی در سال ۱۳۷۹ با نگاهی جستجوگرانه به بیماری ایدز فیلم مستند ای‌بی‌سی آفریقا را در کشور اوگاندا ساخت. فیلمی که مانند دیگر آثارش در نهایت سادگی در فرم، سرشار از معانی ژرف زندگی است. گالری دارگون با انتخاب این فیلم دو هدف مهم را دنبال می‌کند؛ یکی بزرگداشت هنرمندی اندیشمند و تاثیرگذار، دیگری جلب‌توجه و حمایت مردمی به‌سوی کودکانی که به شکل مستقیم و یا غیرمستقیم در معرض آسیب‌های بیماری ایدز قرار گرفته‌اند.
در این نمایشگاه از چهل‌وسه نقاش دعوت شده تا با الهام از فیلم ای‌بی‌سی آفریقا بر بوم‌هایی یکسان آثار خود را خلق کنند. همچنین بخشی از فروش این آثار به انجمن خیریه اهسا اهداء خواهد شد.»
گفتنی است نمایشگاه روی دیگر پنجره، دوم تا چهاردهم تیرماه در گالری دارگون واقع در خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، خیابان کوشا، کوچه بدیعی،  بن بست بشر دوست، پلاک ۱۴ ( ساعت بازدید ۱۷ تا ۲۱) برگزار خواهد شد.

 

منبع: رای بن مستند | تاريخ: 1396/03/31
 | فهرست مطالب ابتدای صفحه | 
به گروه فيس بوک ما بپيونديد