پنهان ز ديده ها و همه ديده ها از اوست


رای بُن به معنای "درخت اندیشه" است.


در حال حاضر سالانه چه تعداد فیلم مستند در کشورمان تولید می‌شود؟ سینمای مستندمان در جهان چه جایگاهی دارد؟ منابع مطالعاتی سینمای مستند کدامند؟ کدام فیلم، کجا نمایش داده می‌شود؟ سهم سینمای مستند در رسانه‌ها چه اندازه است؟ اهالی سینمای مستند در حال حاضر به چه فعالیتی مشغولند؟
صدها پرسش از این دست برای بسیاری از علاقه‌مندان سینمای مستند بی جواب می‌ماند. روز به روز بر تعداد تولید فیلم‌های مستند افزوده می‌شود؛ فیلم‌هایی که برای امروز است و فرداها؛ تأملی دارد بر زندگی و شناخت از جامعه. رویدادهای سینمای مستند همواره مورد بی توجهی قرار گرفته و بخش عظیمی از ساخت فیلم‌ها و فعالیت‌ها از دید عموم، اهالی سینما، محققین و پژوهشگران پنهان مانده است. کمتر فیلم مستندی به نمایش عمومی درمی‌آید و به ندرت مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. رای بُن مستند تلاش می‌کند با نگاهی پژوهشی بازتاب کوچکی از این سینما باشد.


رای بُن مستند کاملاً آزاد و مستقل است و به هیچ دستگاه دولتی و غیر دولتی وابسته نیست. از هرگونه نگاه به مسائل سیاسی و عقیدتی دوری می‌کند و محتوای نوشته‌هایش را در چارچوب قوانین ایران تنظیم می‌نماید. همچنین محتوای نوشته‌ها لزوماً به معنای تأیید دیدگاه‌های نویسنده نخواهد بود.


رای بُن مستند آماده‌ی دریافت خبر و نوشته‌های شما در بخش‌های مختلف سایت است. در خصوص نوشته‌های شما:
  • حق ویرایش نوشته‌ها برای سایت محفوظ است.
  • در صورتی که ویرایش به تغییر اساسی نوشته بینجامد، با اجازه‌ی نویسنده خواهد بود.
  • نشر و عدم نشر مطالب رسیده بر عهده‌ی سایت و منوط به تصمیم شورای سیاستگزاری سایت است.

مطالب و محتوای رای بُن مستند، خبر و نوشته‌های اختصاصی، اخبار خبرگزاری‌ها و بازخوانی مطالب منتشر شده خواهد بود.
به گروه فيس بوک ما بپيونديد