مستند جامعه‌شناختی
اندیشه انتقادی تبیین و اهمیت وجودیِ مستندهای جامعه‌شناختی در زیست امروزی‌

ارتباط سینما با علوم اجتماعی و به‌خصوص جامعه‌شناسی هیچ‌گاه گسسته نبوده است؛ اما هیچ‌گاه هم این ارتباط همانند سال‌های اخیر در کانون توجه کارشناسان و محافل دانشگاهی قرار نداشته است.

... ادامه
شش قرن و ...
پرونده مستند «شش قرن و شش سال» به بهانه اکران عمومی این مستند

گروهی موسیقی‌دان تلاشی را آغاز می‌کنند تا تصنیف‌های منسوب به «عبدالقادر مراغی»، برجسته‌ترین موسیقی‌دان، نظریه‌پرداز، نویسنده و شاعرِ ششصد سال پیش را به استناد کتاب‌ها و رسالات کُهن و از لابه‌لای تاریخ و فرهنگ ایران بازیابی و بازخوانی کنند. این گروه پس از شش سال کنکاش و تلاش موفق می‌شود ...

... ادامه
جشنواره سینما حقیقت؛ هفتمین دوره

هفتمین دوره جشنواره سینماحقیقت طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۲ در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار شد. به همین بهانه تحریریه رای ُبن مستند با هدف اطلاع رسانی، معرفی مستندسازان و فیلم‌هایشان به علاقه مندان، حمایت از تولید محتوا در زمینه‌ی سینمای مستند، انتقال تجربه‌ها، کمک به ارتقای سینمای مستند کشور و... پیش از برگزاری جشنواره و ...

... ادامه
مستند بر‌تر
نگاهی به فیلم‌های اولین دوره‌ی جایزه‌ی مستند بر‌تر سال

اولین دوره‌ی جایزه‌ی مستند بر‌تر سال با هدف گسترش فرهنگ تماشا و نقد فیلم مستند و جلب توجه هنردوستان، سینماگران و افکار عمومی به فیلم‌های مستند بر‌تر ایرانی، برگزار شد. در این برنامه داوری به‌صورت نظرخواهی و کاملاً شفاف بوده و هر یک از داوران فهرست ده‌تایی مستندهای بر‌تر خود را اعلام کردند.

... ادامه
اسکار مستند
گفت‌و‌گو، معرفی، نقد، یادداشت و خبر فیلم‌های بخش مستند جایزه‌ی اسکار

افتخار می‌کنم که نماینده‌ی کشورم در این رقابت معتبر جهانی هستم. نمی‌توانم احساسم را در مورد بُردن اسکار بیان کنم. کاملا وصف ناپذیر است. مثل یک رویا می‌ماند. به عنوان یک فیلمساز همیشه آرزو داشتم که برای دریافت اسکار نامزد شوم، حالا که آن را بدست آورده‌ام به سختی می‌توانم احساسم را بیان کنم.

... ادامه
 
صفحه اول |  قبلی 1  2  3  بعدی  | صفحه آخر
«رویاهای دم‌صبح»، بهترین فیلم جشنواره کانادایی
مستند «معرف» در جشنواره هات داکس
نمایش و نقد مستند «معرف»
انتشار فراخوان شرکت در درس‌گفتارهای صدا و موسیقی در سینمای مستند
«بافندگان خیال» در جشنواره فیلم مستقل «اسکاتلند»
به گروه فيس بوک ما بپيونديد